درباره فیلم The Son

پسر فیلمی آرژانتینی در ژانر هیجانی و روانشناسی و محصول سال 2019 است. این فیلم توسط سباستین شیندل کارگردانی شده و فیلمنامه آنرا لیونل دآگوستینو بر اساس کتابی از گیلرمو مارتینز نوشته است. از بازیگران فیلم می توان به خواکین فوریل، مارتینا گاسمن و لوچینانو کاسارس اشاره کرد. «پسر» در تاریخ 26 جولای 2019 از طریق سرویس آنلاین نت فلیکس به نمایش درآمد.

نویسندگان:
لیونل دآگوستینو

عوامل:
فیلمبرداری: گیلرمو نیتو
تدوین: الخاندرو پاریسو
موسیقی: ایوان ویسوگرود


واکنش منتقدها:
فیلم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 90% را بر اساس 10 ریویو بدست آورده که معادل نمره 6/65 از 10 است. این وبسایت درمورد فیلم نوشته است: «سباستین شیندل در فیلم پسر موفق می شود به خوبی اضطراب ناشی از داشتن بچه را به تصویر بکشد و فیلمی به شدت پرتعلیق بسازد». اکثر منتقدان داستان و بازی های فیلم را تحسین کرده اند و آنرا یکی از غافلگیری های سینمای آرژانتین در سال 2019 دانسته اند.

«یک فیلم بسیار اضطراب آور با بازی های عالی»
- جاناتان هالند (هالیوود ریپوتر)

یادداشتی بر فیلم «پسر»
«پسر» یک فیلم آرژانتینی در ژانر دلهره آور است که از نت فلیکس پخش شده و توجهات زیادی را به خودش معطوف کرده است. اینکه فیلم را «رزماری بیبی» مردانه بنامیم شاید حق مطلب را درمورد آن به طور کامل ادا نکند، اما لااقل تا حدودی حال و هوای داستان را مشخص می کند. در اینجا وضعیت فیلم «رزماری بیبی» (1968) برعکس شده و این بار روایت روی مردی متمرکز می شود که همسر حامله اش به او اجازه نمی دهد هیچ دخالتی روی سلامت بچه اش داشته باشد و از آن اطمینان حاصل کند. شاید شخصیت زن اینکار را به خاطر خود بچه انجام می دهد و شاید هم نه.
فیلم تازه سباستین شیندل در زمانی شروع می شود که نقاش 50 ساله ای به نام لورنزو و همسر نروژی اش سیگرید منتظر به دنیا آمدن اولین بچه شان هستند. سپس تصاویری از ماه ها بعد را می بینیم که لورنزو در سلولش منتظر است تا محاکمه اش به دلیل خشونت خانگی به انجام برسد. شیندل مدام بین این دو زمان مختلف کات می زند و جزئیات رابطه لورنزو و همسرش را به تصویر می کشد؛ این بخش ها نشان می دهند که چرا این رابطه به بن بست رسیده است و لورنزو برای دیدار دوباره پسرش حاضر است به چه کارهایی دست بزند.
درحالیکه «رزماری بیبی» درمورد از دست رفتن کنترل مادر برای حفاظت از بچه اش است، «پسر» بر روی نگرانی های یک پدر حساب باز کرده است. همسر نروژی او که سیگرید نام دارد بچه شان را روزها در اتاق خواب حبس می کند چون اعتقاد دارد کودکشان به نور حساس است. با وجود اینکه «پسر» به طور کامل از دید لورنزو روایت می شود اما محدود به مشکلات مردانه نیست و از این مسئله تنها برای بیشتر کردن تنش داستانی و تعلیق استفاده شده است. فیلم هیچ رویکرد ضد زنانه ای ندارد و بازی دیدنی مارتینا گاسمن (در نقش سیگرید) به گونه ای نیست که بخواهیم شخصیت او را به تمام زنان تعمیم دهیم. آنچه که کیفیت فیلم را تعیین می کند تعلیق درگیرکننده و بی امان فیلم است که باعث می شود حتی لحظه ای دست از حدس زدن برندارید و مدام نگران شخصیت های فیلم باشید. سباستین شیندل (کارگردان) با موفقیت از تکنیک های ژانر دلهره آور استفاده می کند تا داستانی را تعریف کند که سالهاست نظیر آنرا در سینما ندیده ایم.
نویسنده: اسکات توبیاس
منبع: www.NYtimes.com


واکنش های مخاطبان در شبکه های اجتماعی:
امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز = 60%
نظر مثبت:
یک فیلم دلهره آور و بسیار درگیر کننده با بازی های عالی و داستان خیلی جذاب.
نظر منفی:
داستان فیلم جذابه اما پایانش واقعا افتضاحه و باعث میشه اتفاقات فیلم هیچ سرانجام مشخصی نداشته باشن. اگه طرفدار پایان های باز و گیج کننده نیستید این فیلم رو نبینید.


جزئیات:
سباستین شیندل قبلا فیلم «رئیس» (2014) را ساخته است.
اگر به بازی خواکین فوریل علاقه دارید فیلم «دزدی از یک دزد» (2016) راببینید.

همچنین ببینید

دیدگاه و نظرات کاربران

loading

در حال بارگذاری دیدگاه ها

رای به فیلم

پسر

ثبت
pishtazmovie.ir

#درخانه‌بمانید

حجم مصرفی برای مشترکین ADSL رایگان و برای مشترکین دیگر به صورت نیم بها محاسبه می شود.

متوجه شدم