پیشتازمووی

اپ پیشتازمووی را نصب کنید!

نسخه اندروید

sahamtrade.ir pwa

اپلیکیشن پیشتازمووی را به صفحه اصلی موبایل خود اضافه کنید.

1- در نوار پایین دکمه share را انتخاب کنید.

2- منوی بازشده را به سمت بالا و یا به سمت راست کشیده، سپس گزینه "Add to Home Screen" add-to-home-screen را انتخاب کنید.

3- در قسمت بالا "Add" را انتخاب کنید.


متوجه شدم

درباره فیلم Life Is Beautiful

«زندگی زیباست» فیلمی ایتالیایی در ژانر کمدی و درام و محصول سال 1997 است. این فیلم توسط روبرتو بنینی کارگردانی شده و فیلمنامه آنرا بنینی به همراه وینسنزو سرامی نوشته است. از بازیگران فیلم می توان به روبرتو بنینی، نیکولتا براشی و جورجیو کانتارینی اشاره کرد. «زندگی زیباست» در تاریخ 20 دسامبر 1997 در ایتالیا به نمایش درآمد و بلافاصله مورد استقبال همه جانبه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت. این فیلم علاوه بر فروش 230 میلیون دلاری موفق شد جوایز سینمایی مهمی (از جمله سه جایزه اسکار) را نیز به دست آورد.

نویسندگان:
روبرتو بنینی، وینسنزو سرامی

عوامل:
فیلمبرداری: تونینو دلی کلی
تدوین: سیمونا پاگی
موسیقی: نیکولا پیووانی

بودجه کلی: $20,000,000
فروش جهانی: $230,100,000


واکنش منتقدها:
فیلم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 80% را بر اساس 87 ریویو بدست آورده که معادل نمره 7/58 از 10 است: «ترکیب روبرتو بنینی دوست داشتنی با یک فیلمنامه درخشان موفق شده روزنه های امید را در اوج ناامیدی و اضطراب به نمایش بگذارد». در سایت متاکریتیک فیلم نمره 59 از 100 را بر اساس نظر 32 منتقد به دست آورده که نشانگر «نقدهای متضاد با هم و متوسط» است.

یادداشتی بر فیلم «زندگی زیباست»
روبرتو بنینی را از همان سالهای ابتدایی حضورش در سینمای ایتالیا به عنوان بازیگری می شناسند که سبک بازیگری اش شبیه به هنرپیشگان سینمای صامت است. او که از افرادی مانند چاپلین و برادران مارکس الهام گرفته توانسته کمدی فیزیکی و بدنی اش را چنان با فضاهای جدید ترکیب کند که انگار نسخه ای مدرن از همین کمدین های بزرگ است. به خاطر همین کیفیت است که تماشاگران سینما از هر جای دنیا و با هر زبانی می توانند به آسانی با شخصیت هایی که او بازی می کند ارتباط برقرار کنند. در «زندگی زیباست» او نقش گویدو را بازی می کند، یک کتابدار یهودی که هرگز از داشتن یک زندگی شرافتمندانه و زیبا ناامید نمی شود. فیلم در دو بخش اصلی روایت می شود، بخش اول فیلم گویدو را درحالی نشان می دهد که سعی می کند در ایتالیای دهه 30 با دورا ازدواج کند. سپس فیلم ناگهان با یک تغییر ناگهانی ماجرای دستگیری گویدو به همراه همسر و فرزندش را نشان می دهد که به کمپ های اسارت یهودیان فرستاده می شوند. شبیه به آثار کمدی صامت در اینجا نیز بار کمدی فیلم توسط یک ایده مرکزی درخشان پشتیبانی می شود: گویدو می خواهد از فرزندش درمقابل وضعیت هولناک این کمپ ها محافظت کند و به همین خاطر وانمود می کند که تمام اتفاقات کمپ بازی ای است که به مناسبت تولد او ترتیب داده شده است.
لحن کمدی سرخوشانه نیمه ابتدایی فیلم در نیمه دوم آن کاملا تغییر می کند. کمدی فیزیکی و پر سرعت نیمه ابتدایی فیلم که بر اساس روابط گویدو با دوستانش شکل گرفته بود به سرعت جایش را به فضایی عمیق تر و جدی تر می دهد. حالا گویدو به شخصیتی تبدیل شده که باید مصیبت های کمپ اسارت یهودیان را تحمل کند و همزمان اجازه ندهد پسرش متوجه ماجرای هولناک پیرامونش شود. روبرتو بنینی درست در این نقطه اوج هنر بازیگری اش را به نمایش گذاشته است چرا که اجازه نمی دهد این تغییر لحن مصنوعی و یا غیرقابل باور به نظر برسد، برعکس او کاری می کند که در نیمه دوم فیلم با تک تک حرکاتش همذات پنداری کنیم. جادوی فیلم در این نکته است که بیننده می داند وجود انسانی با این درجه از قدرت ذهنی بسیار بعید است اما همچنان می تواند با چنین فردی همدردی کند و شرایط او را بفهمد. کمپانی میرامکس با خرید هوشمندانه این فیلم توانست پس از سالها مخاطبان امریکایی را به تماشای یک فیلم ایتالیایی با کیفیت ترغیب کند. «زندگی زیباست» از آن فیلم هایی است که پیام های اخلاقی و انسانی اش را در پوششی از یک داستان درگیرکننده و عاطفی به مخاطب منتقل می کند و برخی لحظاتش تا مدت ها در ذهن تماشاگران باقی خواهد ماند.
نویسنده: جو لوزیتو
منبع: www.bigpicturebigsound.com


واکنش های مخاطبان در شبکه های اجتماعی:
امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز = 96%
نظر مثبت:
زندگی زیباست یه شاهکار سینماییه، فیلمی که تا مدت ها توی ذهنتون باقی میمونه و داستان و بازی های اون فوق العاده هستند. کمدی فیلم طوری طراحی شده که با موقعیت و شخصیت ها هماهنگی کامل داره و به بهترین شکل بیننده رو با ماجرای فیلم همراه می کنه.
نظر منفی:
با وجود اینکه کیفیت بازی های فیلم خیلی خوبه اما ترکیب کمدی و تراژدی توی فیلم اصلا خوشایند نیست. فیلمساز از وقایع هولناک تاریخی برای خندوندن بیننده هاش استفاده کرده که این کار از نظر اخلاقی اصلا توجیه پذیر نیست.

جزئیات:
• نقش دورا همسر گویدو در فیلم توسط نیکولتا براشی بازی شده که در واقعیت نیز همسر روبرتو بنینی است.
• اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی برای بنینی او را به دومین بازیگری تبدیل کرد که در یک فیلم به کارگردانی خودش موفق شده جایزه اسکار را به دست آورد. اولین کسی که موفق به انجام این کار شده لارنس اولیویه با فیلم «هملت» (1948) بوده است.
• صحنه دریافت جایزه اسکار توسط روبرتو بنینی یکی از به یاد ماندنی ترین صحنه های تاریخ این مراسم است.

همچنین ببینید

دیدگاه و نظرات کاربران

loading

در حال بارگذاری دیدگاه ها

رای به فیلم

زندگی زیباست

ثبت
اشتراک رایگان ایرانسلی ها در پیشتازمووی

اشتراک رایگان برای ایرانسلی‌ها

شما دیگر نیازی به خرید اشتراک پیشتازمووی ندارید اما در هنگام تماشای فیلم‌ها، هزینه حجم مصرفی اینترنت شما به صورت کامل محاسبه می‌شود، درصورتی که اشتراک پیشتازمووی داشته باشید حجم مصرفی شما نیم بها محاسبه خواهد شد.

متوجه شدم