درباره فیلم Coffee & Kareem

کافی و کریم فیلمی امریکایی در ژانر کمدی و اکشن و محصول سال 2020 است. این فیلم توسط مایکل داوس کارگردانی شده و فیلمنامه آنرا شین مک نوشته است. از بازیگران فیلم می توان به اد هلمز، ترنس گاردنهای و بتی گیلپین اشاره کرد. «کافی و کریم» در تاریخ 3 آوریل 2020 توسط کمپانی نت فلیکس منتشر شد.

نویسندگان:
شین مک

عوامل:
فیلمبرداری: برایان برگوین
تدوین: دنیل گب
موسیقی: جوزف تراپانیز


واکنش منتقدها:
فیلم در سایت راتن تومیتوز امتیاز 20% را بر اساس 64 ریویو بدست آورده که معادل نمره 3/46 از 10 است: «کافی و کریم ترکیبی عجیب و غریب از موضوعات مورد پسند کودکان با کمدی و اکشن بزرگسالانه است». در سایت متاکریتیک فیلم نمره 35 از 100 را بر اساس نظر 20 منتقد به دست آورده که نشانگر «نقدهای به طور کلی منفی» است.


یادداشتی بر فیلم «کافی و کریم»
فیلم جدید مایکل داوس به نام «کافی و کریم» اد هلمز را با یک نوجوان بد دهن همراه می کند و در طول 90 دقیقه تا می تواند از ماجراهای این دو نفر اکشن و کمدی بیرون می کشد. مایکل داوس که سال گذشته فیلم «استوبر» را ساخته بود در اینجا هم تقریبا سبک و سیاق همان فیلم را ادامه می دهد و البته نتایج بهتری می گیرد. در اینجا هم مثل «استوبر» یک زوج اصلی داریم که درگیر ماجراهای ناخواسته و پیچیده ای می شوند و در این مسیر بارها بیننده را به خنده می اندازند.
اد هلمز در نقش اصلی فیلم بسیار احساس راحتی می کند و تجربه کافی برای ایفای نقش را دارد. با دیدن فیلم احتمالا به یاد بازی او در فیلم «الگو» (2008) خواهید افتاد. اما کافی و کریم به صورت هوشمندانه ای کوتاه ساخته شده و داستانش آنقدر ساده است که می تواند توجه بیننده را دائم به خودش مشغول کند. فیلم پر از جوک هایی است که به دلیل هماهنگی بالای اد هلمز و بازیگر مکمل‎اش (ترنس گاردنهای) خنده دار از کار درآمده اند. هلمز در اینجا نقش پلیسی به نام جیمز کافی را بازی می کند که نامزد یک زن مطلقه است. پسر این زن که کریم نام دارد آنقدر از پدرناتنی اش نفرت دارد که یک خلافکار را استخدام می کند تا او را کتک بزند. ترنس گاردنهای که نقش کریم را بازی می کند ثابت کرده که بازیگر با استعدادی است. گفتن دیالوگ های عجیب و غریب کریم در این فیلم کار هر بازیگری نیست و گاردنهای به خوبی از پس این وظیفه برآمده است. اگر هماهنگی بین ترنس گاردنهای و اد هلمز وجود نداشت فیلم احتمالا غیرقابل دیدن می شد اما در اینجا شاهد لحظاتی هستیم که هلمز و گاردنهای به خوبی بازی یکدیگر را کامل می کنند و به جوک های یکدیگر پاسخ می دهند. یکی از بزرگترین عوامل موفقیت فیلم در این بوده که برای کارگردانی آن از بداهه پردازی بسیاری استفاده شده و در نتیجه بازیگران توانسته اند از حداکثر توانایی کمدی شان استفاده کنند. برای مثال صحنه بازجویی در فیلم اوج توانایی اد هلمز در ایفای نقش های کمدی را نشان می دهد. در اینجا چیز نوآورانه و جدیدی وجود ندارد اما فرمول های قدیمی به شکلی بسیار ماهرانه به اجرا درآمده اند.
عنوان فیلم باعث می شود فکر کنید که اول این عنوان وجود داشته و بعد برای آن داستانی نوشته شده اما برخلاف انتظار این فیلم بشدت سرگرم کننده از کار درآمده است و با کمدی آشفته و پرانرژی اش بیننده را مجذوب خود می کند. فیلمی که داستانش را ساده نگه می دارد تا تاثیر کمدی و هماهنگی بین دو بازیگر اصلی اش بیشتر به چشم بیاید. «کافی و کریم» فیلمی نیست که بخواهد شما را به فکر فروببرد اما قطعا می تواند برای 90 دقیقه سرگرم‎تان کند.
نویسنده: مت فاولر
منبع: www.ign.com


واکنش های مخاطبان در شبکه های اجتماعی:
امتیاز بینندگان در سایت راتن تومیتوز = 31%
نظر مثبت:
این فیلم صحنه های خنده دار زیادی داره و بازیگراش خوب بازی می کنن. با وجود اینکه داستان فیلم یه مشکلاتی داره اما فیلم همچنان به اندازه کافی سرگرم کننده ست.
نظر منفی:
یک فیلم بسیار بی مزه که هیچ شخصیت جذابی نداره و داستانش برای بچه های هفت ساله نوشته شده. تحمل شخصیت نوجوان فیلم برای یک ساعت و نیم واقعا کار سختیه.


جزئیات:
• مایکل داوس قبلا فیلم «استوبر» (2019) را ساخته است.

همچنین ببینید

دیدگاه و نظرات کاربران

loading

در حال بارگذاری دیدگاه ها

رای به فیلم

کافی و کریم

ثبت
pishtazmovie.ir

#درخانه‌بمانید

حجم مصرفی برای مشترکین ADSL رایگان و برای مشترکین دیگر به صورت نیم بها محاسبه می شود.

متوجه شدم